image تفاوت یو پی اس سه به تک و تک به تک image لزوم استفاده از یو پی اس

با ما تماس بگیرید...

ارسال پیام

انتخاب یو پی اس

دستورالعمل نحوه انتخاب یو پی اس برای مصارف گوناگون

 

شاید برای ما سوال پیش آید که برای بار مصرفی مورد نظر چه نوع دستگاه یو پی اس انتخاب گردد

در این مقاله سعی می گردد با بیان بسیار ساده به این موضوع که چه نوع یو پی اس لازم است پرداخته شود

ابتدا باید توان بار مصرفی تعیین گردد؛

مثلا اگر 5 عدد کامپیوتر و یک عدد دستگاه dvr بهمراه 16 عدد دوربین ساکن در مجموعه ای وجود دارد،

با احتساب 250 ولت آمپر برای هر کامپیوتر معمولی و مجموع 350 ولت آمپر برای دستگاه dvr و دوربینهای مربوطه به عدد 1650 ولت آمپر خواهیم  رسید، که نزدیکترین توان برای این مجموعه دستگاه 2kva خواهد بود .

چونگی انتخاب یو پی اس

 1. نوع ولتاژ ورود و خروج یو پی اس ( سه فاز یا تکفاز بودن ) باید مشخص گردد .
  بدیهی است استفاده از خروجی سه فاز تنها در حالتی که بار مصرفی از نوع سه فاز باشد و یا توان مصرفی از حدی مشخص (تقریباً 30kva ) بیشتر شود منطقی به نر می رسد .
 2.  انتخاب نوع تکنولوژی یو پی اس UPS از نظر online – line interactive – offline که هریک در مقالات دیگری توضیح داده شده و انتخاب هر یک بسته به نوع بار مصرفی یا توان مورد نیاز متفاوت خواهد بود .
 3. مثلا برای توانهای پایین و بارهای مصرفی نظیر دوربینهای مدار بسته یا کامپیوترهای معمولی یا بارهایی که از حساسیت بالایی برخوردار نمی باشند  تا توان 3kva استفاده از یو پی اس های – line interactive – offline مناسب خواهد بود، ولی برای توانهای بالاتر یا بارهای مصرفی حساس تر باید از دستگاه online استفاده شود .
 4.  اگر انتخاب یو پی اس از نوع online است یو پی اس ترانس بیس یا یو پی اس ترانس لس بودن آن نیز باید بر اساس مشخصه بار مصرفی معین گردد.
 5. تعیین میزان زمان برقدهی مورد نیاز (backup time) این پارامتر تعیین کننده مشخصه باتری مورد نیاز خواهد بود که توسط شرکت ارایه کننده دستگاه یو پی اس محاسبه و اعلام خواهد شد .
 6. در صورتی که بار مصرفی از شرایط حساسی برخوردار است، نظیر مراکز دیتا سنتر بانک ها ، برج مراقبت فرودگاه ها و نظایر آن بهره گیری از آرایش پارالل (parallel)  یا آرایش یو پی اس موازی ضریب اطمینان را بالاتر خواهد برد و بهتر است از این آرایش استفاده گردد .
 7. پارامترهای بعدی پارامترهای کیفیتی خواهند بود که بستگی به قیمت ، برند ، کیفیت خدمات پس از فروش و سایر موارد خواهد داشت که با انجام تحقیقات میدانی و بررسی رزومه شرکتها تا حدودی می توان از آن مطلع گشت .

دانلود PDF انتخاب یو پی اس (UPS)

درباره admin
نوشته های مرتبط
 • همه موارد
 • نویسنده
 • دسته بندی

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.

چهار × 4 =